• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Sohbet Seat Türkiye Distribütörü Doğuş Holding'e sesleniş

Technical

Technical
Yönetici
Adı
Tuğkan
Soyadı
Dayan
Semt
Melikgazi
Araç Modeli
Seat ibiza
Araç Yılı
2013
Araç Plakası
38PP123
Kan Grubu
AB+
Emeklerine sağlık kardeşim

Ahıskalı

Admin
Yönetici
Adı
Ulvi AHISKALI
Semt
Zeytinburnu
Araç Modeli
Leon 1.4 Tsi Fr Act Dsg
Araç Yılı
2015
Araç Plakası
34SUS15
Kan Grubu
A Rh (+)
Merhabalar,

Yüksek ihtimalle Doğuş Holding bünyesinde sosyal mecra ile ilgilenen "sosyal medya yöneticileri" mevcuttur. Ve umarım bu konuyu görürler.

Bu konuyu açmaktaki fikrim, her ne kadar az sayıda gibi görünsek de bir çoğumuz 2000'li yıllardan beri Seat markasını bilmekte, kullanmaktayız. Hatta 93-95 yıllarında imal edilmiş Seat'ları da kullananlarımız mevcut. Biz Seatsever'iz. Bu konuda "keşke" lerimizi dile getireceğimizi, dikkate alınırsak mutluluk duyacağımızı, hele ki taleplerimize olumlu yanıt alırsak çok sevineceğimizi Doğuş Holding'in bilmesini isteriz.

Biliyoruz, siz ticari iş yapıyorsunuz. Duygusallık sizin işlerinizi etkilemeyecek, ki etkilememeli de. Fakat Seat markası "Auto Emocion" söylemiyle piyasada olan, kendi ruhuna sahip sayılı markalardan biri. Seat kullanıcılarının "ya araba işte, kullanıyoruz" şeklinde yaklaşmadıkları aşikar.

Lafın özü, ben kısaca bir giriş yaptım. Biz SeatTeamTurkey ailesi olarak "keşke" lerimizi dile getireceğiz. Yanlış gördüklerimizi aktaracağız. Tavsiyelerimizi ileteceğiz. Ve umarız ki "gidin ispanya'ya yazın" ın ötesine geçeriz. Hele ki satışların düştüğü şu dönemde müşteri taleplerini göz önüne almanız sizi rakip gördüğünüz markalara göre 1-0 öne geçirecektir.

Ben ufaktan start vereyim.

Seat kendi ruhu olan otomobiller üretir. Ticari kaygı güderek, VW satışlarımızı engeller diyerek donanımdan kaçmayın. Örneğin Tiguan satışları düşer diye Ateca'ya 1.6 TDI DSG donanımlı modelini getirmediğinizi düşünüyoruz.

Seat Leon'ları halojen farlı getirmeyin, fabrika çıkışı Led paketin aracın TR giriş fiyatına etkisi TL bazında 3000 TL yoktur. Etmeyin, eylemeyin. Seat'ın amiral gemisidir Leon. Piyasada bomboş araçları görmek istemiyoruz. Açıkçası hormonlu ibiza gibi duruyor.

Yurtdışında verilen garanti sürelerinin ülkemizde de uygulanması için baskı yapın. Eğer doğruluk payı var ise dünya üzerinde DSG'ye 10 yıl garanti verildiği belirtiliyor internette. Evet, Türk insanı belki DSG'yi kullanmayı bilmiyor. Fakat anlaşılacak dilde DSG kullanım kılavuzu ve DSG kullanım ipuçları videoları şeklinde bilgilendirme yapılabilir. Hor kullanım hiçbir zaman, hiçbir üründe garanti kapsamına girmez. Fakat neden gereksiz yükleme yapılmadan kullanılan bir otomatik aracın şanzımanı 40-50 bin km bile kullanılmadan zarar görüyor? Hepimiz biliyoruz ki DQ200 olarak bilinen DSG-7'nin kavraması zayıf kalıyor. Bizim ülkemizin bol rampalı, bol dur kalklı trafiğinde tam randıman vermiyor. Norveç'e verilen Golf'lere klima konmayarak yerel şartların gözetildiği ortada iken, bizim ülkemize özel, DSG-7'nin üreticisi olan LUK firmasının ürettiği Kevlar kavramaya neden geçilmiyor? DSG'nin 1. vitesi kullanmama hastalığının önüne neden yazılım ile geçilmiyor?

Şimdilik bu kadar, diğer arkadaşlarımızın da yazacakları ve benim ileride ekleyeceklerim vardır elbet.

Sevgili Doğuş Holding mensupları, birbirimizi dinlersek sizin kesenize, bizim zevkimize yarar. Biz istersek Seat'tan vazgeçebiliriz, belki 1 belki 5 yıl sonra... Lakin siz bu işten para kazanıyorsunuz. Sizin "ben Seat'ı bıraktım" deme şansınız zayıf. Bu yüzden kullanıcıların deneyim ve taleplerine kulak vermenizi bir kere daha istirham ederek ilk mesajı sonlandırıyorum.

Emre YÜKSEL
Seni doğuşun pazarlama satış ve Tüm ülke bayilerinin siparişleri fabrikaya geçen operasyon müdürleri ile Şekerpınar’da bizzat görüştüreyim mi.. 😉
Hepsi ile bağım var, iletişim kuruyorum ki sen bağlantımı biliyorsun.. Ama İnan ticari bakıştan öte gitmiyor..

Byarar

Admin
Yönetici
Adı
Bünyamin
Soyadı
Yarar
Semt
Sinop/Merkez
Araç Modeli
Seat Leon 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S FR
Araç Yılı
2015
Araç Plakası
34YRR99
Kan Grubu
A+
Sen hepsini bir odaya kilitle sonrasını düşünme..

Minik

Admin
Yönetici
Adı
Tolga
Soyadı
Ertural
Semt
Bayrampaşa
Araç Modeli
Seat İbiza
Araç Yılı
2016
Araç Plakası
34BFE641
Kan Grubu
B rh+
Seni doğuşun pazarlama satış ve Tüm ülke bayilerinin siparişleri fabrikaya geçen operasyon müdürleri ile Şekerpınar’da bizzat görüştüreyim mi.. 😉
Hepsi ile bağım var, iletişim kuruyorum ki sen bağlantımı biliyorsun.. Ama İnan ticari bakıştan öte gitmiyor..
abi görüştürdüğün adamla aran açılır bak benden söylemesi öyle bişey yapma :D çünkü adam sana kalkıp dicekki ya Ulvi bey bu arkadaşı nerden buldun getirdin memluniyetsiz arkadaşı ne yapsak beğenmiyor beğenmicekde dicek :D

kaanöksüz

STT Üyesi
Adı
kaan
Soyadı
öksüz
Semt
çengelköy
Araç Modeli
golf
Araç Yılı
2014
Kan Grubu
Brh -
Çok güzel yazmışşın ama çok da ilgileneceklerini sanmıyorum, golf de olan bir sıkıntı salıncak burçlarının gacur gucur etmesi 1 kere değişti 2 kere yaglandı şimdi sorun yok ama alınan cevap bu burçlar Almanya yol şartlarına göre uygundur cevabı ufacık bir parça bile insanın bazen sinirini bozuyor saçma gereksiz bir ses o kadar para veriyorsun tümseklerden atladıgın da aldıgın ses :sneaky: onun için onlar gene kafasına göre devam edeceklerdir nasılsa satıyor diyerekten(y)

emr38

Admin
Yönetici
Adı
M. Emre
Soyadı
YÜKSEL
Semt
38
Araç Modeli
6J EcoTSI DSG
Araç Yılı
2016
Araç Plakası
38EA007
Kan Grubu
B Rh (+)
Abi görüşmenin eğer bize (hem doğuş'a hem biz seatseverlere) yararı olacaksa elbet isterim.

Ticari kaygıları olmasını gayet iyi anlıyorum, özellikle Tiguan/Ateca konusunda daha yüksek kar yapacakları aracı tercih etmeleri doğal fakat bunu diğer markalar yapmazken Doğuş'un yapmasını anlayamıyorum. İnsanları Juke yada CH-R'dan caydırmak için makul fiyata donanımlı Ateca satmak varken niye illa Tiguan'a rakip görürler ki?

Tek derdim, "Ya Seat zaten böyle yapıyor" deyip farklı markalara geçilmesinin önüne geçmek. Tüm forumlara göz atsınlar, ciddi manada bmw 1 serisine kaçış var.

emr38

Admin
Yönetici
Adı
M. Emre
Soyadı
YÜKSEL
Semt
38
Araç Modeli
6J EcoTSI DSG
Araç Yılı
2016
Araç Plakası
38EA007
Kan Grubu
B Rh (+)
Sen hepsini bir odaya kilitle sonrasını düşünme..
Öyle de değil be Biyo, onlar da insan. Doğru iletişimi sağlarsak 10 talepten en az 2-3'üne karşılık bulabiliriz diye düşünüyorum.

emr38

Admin
Yönetici
Adı
M. Emre
Soyadı
YÜKSEL
Semt
38
Araç Modeli
6J EcoTSI DSG
Araç Yılı
2016
Araç Plakası
38EA007
Kan Grubu
B Rh (+)
abi görüştürdüğün adamla aran açılır bak benden söylemesi öyle bişey yapma :D çünkü adam sana kalkıp dicekki ya Ulvi bey bu arkadaşı nerden buldun getirdin memluniyetsiz arkadaşı ne yapsak beğenmiyor beğenmicekde dicek :D
Bakarsın bu işlerle alakalı benimle çalışmak isterler ha minik? Görevim gereği (kalite sorumluluğu) türlü türlü açık/yanlış kovalarım. Amaç birilerini tenkit etmek değil, sorunlar bilinsin ki çözüm için uğraşılsın. Haksız mıyım?

emr38

Admin
Yönetici
Adı
M. Emre
Soyadı
YÜKSEL
Semt
38
Araç Modeli
6J EcoTSI DSG
Araç Yılı
2016
Araç Plakası
38EA007
Kan Grubu
B Rh (+)
Çok güzel yazmışşın ama çok da ilgileneceklerini sanmıyorum, golf de olan bir sıkıntı salıncak burçlarının gacur gucur etmesi 1 kere değişti 2 kere yaglandı şimdi sorun yok ama alınan cevap bu burçlar Almanya yol şartlarına göre uygundur cevabı ufacık bir parça bile insanın bazen sinirini bozuyor saçma gereksiz bir ses o kadar para veriyorsun tümseklerden atladıgın da aldıgın ses :sneaky: onun için onlar gene kafasına göre devam edeceklerdir nasılsa satıyor diyerekten(y)
Ben o işe o şekilde bakmıyorum Kaan, haklı oldukları taraf Almanya yollarının Türkiye yollarının %90'ından daha iyi olduğu. Fakat bunu çözmek için adım atılıp atılmadığı hakkında bir bilgi yok. Belki de çok denediler, çok yazıştılar. Belki de yapmadılar. Bu konuda benim tavsiyem, 6L ibiza/cordoba'da olduğu gibi salıncak burçlarının cupra versiyonunun burçları ile değiştirmek olabilir. Fakat ülkenin yolları bozuk diye suçu ne doğuş'a ne VW'e atabiliriz bunu gözardı etmemek lazım. Üretim esnasında değişecek burç maliyetini de biz karşılayacağız elbet...

Minik

Admin
Yönetici
Adı
Tolga
Soyadı
Ertural
Semt
Bayrampaşa
Araç Modeli
Seat İbiza
Araç Yılı
2016
Araç Plakası
34BFE641
Kan Grubu
B rh+
Bakarsın bu işlerle alakalı benimle çalışmak isterler ha minik? Görevim gereği (kalite sorumluluğu) türlü türlü açık/yanlış kovalarım. Amaç birilerini tenkit etmek değil, sorunlar bilinsin ki çözüm için uğraşılsın. Haksız mıyım?
keşke öyle bişey olsa kardeşim ama yukarda Ulvi abiye yazdığın bir cevap var sonundaki cümlen ( seat zaten böyle yapıyor ) diye işin sonunda oraya çıkıyoruz

Ahıskalı

Admin
Yönetici
Adı
Ulvi AHISKALI
Semt
Zeytinburnu
Araç Modeli
Leon 1.4 Tsi Fr Act Dsg
Araç Yılı
2015
Araç Plakası
34SUS15
Kan Grubu
A Rh (+)
Onlar alışkın böyle rahatsızların sorularına 😁😉

Üst Alt